Топ Новости
ИЈЗ - Скопје во својот извештај за корона состојбата во државата заклучно со 28.11.2021 објави податок дека во регионот на…
Од 1 декември започнува со работа општинската комисија за одобрување нега од друго лице Featured
Долго очекуваната комисија за определување (одобрување) потреба од користење на нега од друго лице за пациентите од општина Гевгелија и…
Новите анти ковид мерки што ги предлага Кризниот шаб според Комисијата за заразни болести попладнево беа разгледани на заедничка средба…
Почнувајќи од утре, 15 ноември, граѓаните за влез во објекти ќе мора да приложат сертификат/потврда за имунизација од вирусот ковид-19,…
Светски ден на дијабетесот - 14 Ноември Featured
Светот се соочува со растечки трошоци за борба против дијабетесот кој пак е во пораст и во моментот ангажира 10%…
Од рано утринава отворени се пунктовите за вакцинација против сезонски грип, јавуваат од Министерството за здравство. Заинтересираните граѓани треба да…
Гевгелија ја регистрираше 85-та корона жртва Featured
Немилосрден исход од средбата на коронавирусот со организмот на еден наш 71 годишен сограѓанин, жител на општина Гевгелија, денеска го…
Изминатите двеипол недели од почетокот на имунизација на населението против ковид-19 со трета доза вакцина во Општа Болница Гевгелија аплицирани…
Никотинската зависност, но и болестите и смртните случаи на лица кои биле активни пушачи, ги предизвикува светските здравствени експерти на…
Страница 6 од 61

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.