Топ Новости
Министерството за здравство информира дека во Република Северна Македонија, денеска е деректиран првиот случај на сојот Омикрон на вирусот SarsCoV2.…
Бадемите како коскесто овошје се пригодни апетисани со пијалок во друштво, но нивнаото конзумирање освен вкусно задоволство има и добра,…
Двајца починати од корона во регионот на ЦЈЗ Гевгелија Featured
Во изминатото денонокие ИЈЗ го регистрира следниот ковид биланс: 353 новозаразени, 450 оздравени, 14 смртни случаи како последица на компликации…
Новиот сој на короната „омикрон“ засега не е детектиран во Македонија, но неговото присуство во 60 земји во светот oд…
Дали сојот омикрон е навистина голема закана за човештвото? Треба да сме подготвени и претпазливи, но нема место за паника,…
Богданци ја регистрираше 16-та ковид жртва Featured
Пациент на 58 годишна возраст со дијагноза ковид-19 кој починал во болнички услови, денеска е регистриран како 16-та ковид жртва…
ИЈЗ - Скопје во својот извештај за корона состојбата во државата заклучно со 28.11.2021 објави податок дека во регионот на…
Од 1 декември започнува со работа општинската комисија за одобрување нега од друго лице Featured
Долго очекуваната комисија за определување (одобрување) потреба од користење на нега од друго лице за пациентите од општина Гевгелија и…
Новите анти ковид мерки што ги предлага Кризниот шаб според Комисијата за заразни болести попладнево беа разгледани на заедничка средба…
Страница 2 од 58

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.