Ана Брзанова - Miss Earth North Macedonia Featured
Гевгеличанката Ана Брзанова е крунисана за „Miss Earth North Macedonia“ во организација на „Miss Earth Beauties“ за 2021 година, откако…
Граѓаните кои поради здравствени причини не се во можност да дојдат на вакцинален пункт за да примаат вакцина за Ковид-19,…
„Фајзер“ за вакцинација на децата во Гевгелија и регионот Featured
Со почетокот на имунизација на децата во државата кон акцијата се приклучи и Општа Болница Гевгелија. Опфатот е предвиден за…
МЗ: Ковид-имунизирани 41% од граѓаните на Гевгелија Featured
Министерството за здравтво објави податоци за опфатот на вакцинација против ковид-19 во земјава и според нивната евиденција Гевгелија е на…
Новиот корона позитивен од Гевгелија се инфицирал на крштевка во Скопје Featured
Веќе трет ден Гевгелија има еден новорегистриран случај на ковид-19. Епидемиологот Сашо Олумчев од Центарот за јавно здравје ПЕ Гевгелија…
Успешен одзив на теренската вакцинација во Гевгелија и регионот Featured
Успешно и динамично е деновиве во Вакциналниот пункт против ковид-19 во Општа Болница Гевгелија. Освен редовните вакцинални интервенции во двата…
Гевгелија со нов ковид случај Featured
Гевгелија денеска го евидентира првиот јулски случај на корона инфицирано лице, известуваат од Институтот за јавно здравје. Ова е 2.196-от…
Теренска вакцинација по населените места во организација на Општа Болница Гевгелија Featured
Теренска вакцинација по населените места од регионот на надлежност на Општа Болница Гевгелија започнува од утре 14 јули, на иницијатива…
Вакцинација без закажан термин и во Гевгелиската Болница Featured
Пунктот за вакцинација против ковид што работи во Општа Болница Гевгелија веќе неколку недели е со работно време од 12…
Страница 12 од 62

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.