Полнети варени јајца збогатени со вкусот од риба сардина се деликатес со кој нема да фрлите од многуте вапсани Велигденски…
За љубителите на слатки вкусни десерти, предлагаме вкусен посен колач што нема да Ви одземе многу време за подготовка. Во…
Нашинката Данче Томашевиќ е од Гевгелија но живее со семејството во Нови Сад. Креативноста која таа ја споделува на социјалните…
Ориентален рецепт за подготовка на риба со сезонскиот зеленчук - вкусните бамли и незаменливите домати присутни во секој медитерански рецепт.Ова…
Во сезонската понуда се' уште се акуелни тиквичките. Овој плод содржи многу мала количина коларии (17 калории на 100 грама)…
Модриот патлиџан, или црн патлиџан, како што го нарекуваат жителите на југот е честа намирница во домаќинствата. Испржен, испечен, како…
Компирот, незаменливиот додаток во речиси секое јадење со месо, може да биде и комплетен оброк за вашата денешна понуда за…
Вкусен и здрав оброк за двајца со калории доволно до закуска за вечера. Она што ви треба се две помали…
Предлог за појадок или пладневна закуска - вкусни, топли, дома подготвени пица мафини со сирење, шунка и зеленчук. За подготовка…
Страница 1 од 6

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.