Топ Новости
Две Кривични пријави за 2-ца гевгеличани - Четврток, 22 Септември 2022 18:33
Приведен бегалец од Затвор Гевгелија - Вторник, 20 Септември 2022 14:05
Сезоната за подготовка на зимница е во тек. Пиперките, доматите се неисцрпиот извор на комбинации за зимница, па време да…
Лесна, витаминска богата пица со сезонскиот зеленчук - тиквица. Предлог да приготвите нови вкусови кои ќе го изненадат и сочно…
Сезонската тиквичка во комбинација со пилешко бело месо и малку сланинa за зголемена арoма и вкус на јадењето ќе биде…
Брз и освежителен оброк за сите оние кои немаат многу време и трпение за подготовка, а ќе ги изненадите гостите…
Пролетта носи изобилство од сезонски зеленчук, а тиквиците се најатрактивни за испробување на нови рецепти, особено ако сакате да им…
Како да подготвите декоративна „Снегулка“ за Вашата Новогодишна празнична трпеза. Потребни артикли: кришки леб 12 парчиња, 3-4 јајца, 100 гр.…
Традиционален мешункаст плод - гравот, познат и присутен во многу кујни во светот, е дел и од македонската традиционална кујна.…
Сезонската понуда на медитерански плодови го прави изборот на семејната трпеза богат со вкусови и нови можности. Ви предлагаме да…
Полнети варени јајца збогатени со вкусот од риба сардина се деликатес со кој нема да фрлите од многуте вапсани Велигденски…
Страница 1 од 7

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.