Топ Новости
Исчезнатиот Илија Минов погребан денеска - Четврток, 02 Септември 2021 14:07
Повторно заблеска 6-ката на Пенов под рефлекторите Featured
Шестипол месеци после трагиччната несреќа наместо помен гевгеличани со меморијален турнир во баскет го чествуваа сеќавањето и спомените за прерано…
Во чест и спомен на прерано починатиот 18 годишен кошаркар на КК „Кожуф“ од Гевгелија, Иван Пенов, неговите другари и…
Меморијален Баскет турнир во чест на Пенов Featured
Кошаркарските другари на младиот и надежен гевелиски член на првиот тим на КК „Кожув“ од Гевгелија, Иван Пенов, кој прерано…
Со 40% остварена ефектива од победничкиот резултат над екипата на Делчево, гевгелискиот ракометар Узунчев го поведе својот тим „Партизан“ од…
Атлетскиот клуб „7-ми Ноември“ од Гевгелија во годината на својот едногодишен спортски живот со локални атлетичари, овој викенд ги врати…
Членовите на најмладиот планинарски спортски клуб во Гевгелија „Двете уши“ вчера, недела, реализираа ретка, но и тешка акција на Кожуф…
Во неделата, во местото Катерини, Република Грција се одржа 11-тото издание на „Katerini run“ кое на едно место собра 1.200…
Зимските искачувања и понатаму остануваат предизвик за планинарите од гевгелискиот ПСК „Двете уши“. Неделва тие го искачија грандиозниот врв Љуботен,…
Гевгелискиот Планинарски спортски клуб „Двете уши“ на 14,5 месеци од своето формирање доби свои работни простории. Општина Гевгелија и Советот…
Страница 1 од 16

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.