Браќата Узунчеви од РК „Партизан“ ќе играт за РК „Алкалоид“ Скопје Featured
Гевгелиските ракометни надежи по само една година голгетерска успешна сезона со РК „Партизан 2016“ успеја да го привлечат вниманието на…
Гевгелискиот кошаркарски клуб „Кожув“ пред крајот на 2021 постави нова управа која за својот предизвик доверена од членовите кои гласале…
Спортист хуманист - Пепи Ѓоргиев Featured
Младиот гевгелиски фудбалер со меѓународна кариера 27 годишниот Пепи Ѓоргиев самиот донираше новогодишни подароци и пакетчиња за штитениците на Центарот…
ПСК Двете Уши - роденденски искачи два врва на Кожув Featured
Тригодишнината од формирањето на планинарскиот спортски клуб „Двете уши“ од Гевгелија денеска беше одбележана со две планинарски акции: искачување на…
Посветените долгогодишни спортски активности оставаат трага. Ако се доброволни за нив нема медали и пехари, но затоа пак благодарноста за…
Данче - неформален првак од „Гевгелија на точак“ Featured
Данче Крколева е ученичка од Богданци, има неполни 6 години (на 23.11. ќе го слави својот 6-ти роденден) и е…
Од 5 до 74 г. на Двете Уши со ЗПСК „Кожуф“ Featured
Викендов околу 120 планинари и вљубеници на природата го искачија врвот „Двете Уши“ (1.766 мнв) на Кожуф планина со што…
7-мо Ноемвриска трка за празникот на Гевгелија Featured
Над 600 учесници од земјава и странство денеска ги преплавија улиците на Гевгелија како урнебесен старт на Денот на ослободувањето…
Пријавени 680 уесници за „Gevgelija Run“ Featured
Уличните трки по повод Денот на ослободувањето на Гевгелија се враќаат на голема врата во календарот на одбележувањето на општинскиот…
Страница 3 од 19

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.