Топ Новости
Две Кривични пријави за 2-ца гевгеличани - Четврток, 22 Септември 2022 18:33
Приведен бегалец од Затвор Гевгелија - Вторник, 20 Септември 2022 14:05
Двајца фудбалери на ФК „Кожуф“ од Гевгелија се најдоа во „МакФудбал тимот“ на 5-то Коло од Втората фудбалска лига на…
Еден месец фудбалски средби во Миравци - По трет пат на познатото место во Миравци, расадникот на фудбалери и репрезентативци,…
Тројца фудбалери на „Кожуф“ во младинската репрезентација Featured
Голем успех нa младите фудбалски сили на гевгелиски ФК „Кожуф“. Тројца надежни играчи повикани да учествуваат во Македонската фудбалска репрезентација…
По трет пат на познатото место во Миравци, расадникот на фудбалери и репрезентативци, годинава ќе се одржи Турнир на Младите…
Почина Ѓорѓе Џонов, фудбалер на „Кожуф“ Featured
Трагична вест за македонскиот фудбал, објавува Македонската фудбалска Федерација за една млада но голема фудбалска загуба, која е загуба и…
Тренерот на Глигор Бучков: „Глигор е моја гордост“ Featured
Четиринаесет годишниот Глогор Бучков од Негорци деновиве ги полни нашите страници со веста за неговиот избор за член на младинската…
Глигор Бучков со прв гол за МК репрезентацијата Featured
Младиот надежен фудбалер од ФК „Џокер“-Фурка, 14 годишниот Глигор Бучков од Негорци, вчера го одигра својот прв натпревар со дресот…
Југот може да се пофали со своите успешни спортисти - после фудбалскиот репрезентативец Тихомир Костадинов од гевгелиско Миравци следен во…
Фудбалерите на Реал Мадрид го подигнаа 14-тиот пехар во Лигата на шампионите, откако вечерва со 1-0 го совлада Ливерпул во…
Страница 1 од 16

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.