Бразилските навивачи со камења и јајца ги пречекаа своите фудбалери од Светското првенство
Хрватска ја слави победата над Русија, а Претседателката на Хрватска Грабар-Китаровиќ во соблекувалната славеше со членовите на репрезентацијата
Денес и утре ќе се играат четвртфиналните натпревари од Светското првенство
ВИДЕО: Тој е голем стратег, прогнозира финалисти за СП, ама знае и да згреши
Утре е ден за одмор, а од сабота започнува осминафиналето
Дину Алекс e првата Мундијалска жртва од разочаран фан на Аргентина и Лијонел Меси
ВИДЕО: Спасоносниот гол за победа на Германија над Шветска и продолжување на Светско како бранители на титулата
Капитенот на фудбалската репрезентација на Хрватска Лука Модриќ изјави дека Лионел Меси не е во состојба да игра сам против…
Двократниот светски првак, Аргентина надиграна од Хрватската репрезентација
Страница 7 од 15

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.