Фудбалската репрезентација на Македонија загуби со 2-0 од Португалија во бараж натпреварот за пласман на Светското првенство во Катар. На…
Македонскиот и гевгелиски фудбалски репрезентативец Тихомир Костадинов по денешниот тренинг и подготовките за дуелот во квалификациите за СП истакна дека…
„KMФ проект“ - „Шкупи“ -  3  : 1 Featured
Вечерва во спортската сала „26 април“ во Гевгелија македонскиот државен првак во футсал „КМФ Проект“ од Јосифово, Валандовско ја победи…
КМФ Проект се бори за нова шампионска титула во футсал Featured
Актулениот државен првак во футсал, „КМФ Проект“ од Јосифово е на пат да ја повтори својата шампионска титула од минатата…
ФК „Џокер“ Фурка- трет на меѓународен турнир во Бих Featured
Младите фудбалски надежи од ФК „Џокер“ Фурка, генерација 2007 учествуваа на меѓународен фудбалски турнир „Шампионат Јуниор“ во Босна и Херцеговина…
Македонската фудбалска репрезентација го победи Исланд со 3-1 и се пласираше во бараж за пласман на Светското првенство во Катар.…
Македонската фудбалска репрезентација се доближува до остварувањето на својот сон за учество на Мундијалот во Катар по денешниот успех на…
Македонскиот претставник на меѓународниот УЕФА Футсал Шампионат „кој од вчера се одржува во Гевгелија, тимот „КМФ Проект“ од Јосифово и…
Меѓународните натпревари од УЕФА Футсал лигата на шампиони попладнево стартуваше во Гевгелија, во спорстката сала „26 Април“. Домаќинскиот клуб и…
Страница 2 од 15

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.