Валентина Узунова првак на Охрид ултра треил 2022 Featured
Ултра тешкиот маратон по планински патеки, камен нерамен терен со огромна захтевност на учесниците во должина од 40 километри што…
Уште една победа во низата на македонскиот автомобилист Игор Стефановски - Иџе.Тој вчера стигна прв со време од 2:16:121 час…
Тоше Анчев пристигна 125-ти на Виенскиот маратон 2022 Featured
Меѓу 13.000 учесници кои зедоа учество на 39-от традиционален Виенски маратон, атлетичарот од Атлетскио клуб „7-ми Ноември“ од Гевгелија го…
Д-р Кедев го искачи врвот Даулагири (8.167 мнв) на Хималаите Featured
Уште еден голем успех на македонскиот доктор кардиолог и алпинист Сашко Кедев, првиот Македонец кој стапна на врвот Даулагири (8.167…
Спортските викенд успеси на неуморните атлетичари од Гевгелија продолжуваат со успешниот настап на 16-от меѓународен маратон во Солун, Република Грција,…
Под покровителство на Агенцијата за млади и спорт, Сојузот на спортови на Скопје и организаторот Лабораторија „Авицена“ денеска се одржа…
Гевгелиската атлетичарка член на Атлетскиот клуб „7-ми Ноември“ - Валентина Узунова денеска на маратонската трка „Vodno-Matka Trail Marathon 2022“ го…
Злато за Владимир Егоров (MK) на ЕП во борење! Featured
Македонија го има европскиот првак во бореење за 2022 година. Македонскиот борач Владимир Егоров ѝ донесе златен медал на Македонија…
Четири медали за АК „7 Ноември“ на полумаратон во Кавадарци Featured
Дваесетмината атлетичари од гевгелискиот Атлетски клуб „7-ми Ноември“ учествуваа на денешниот 4-и традиционален Кавадаречки полумаратон, а четворица од нив се…
Страница 1 од 36

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.