Топ Новости
Две Кривични пријави за 2-ца гевгеличани - Четврток, 22 Септември 2022 18:33
Приведен бегалец од Затвор Гевгелија - Вторник, 20 Септември 2022 14:05
Гевгеличанецот Ристо Картов, долгогодишен планинар и член на ПСК „Двете уши“ од Гевгелија денеска ја испрати „највисоката“ честитка за Денот…
Дејан Трајковски има само 4-ри години и е активен планинар, член на групата „Festina Lente“ (Побрзај полека), но НЕ и…
Четвртата по ред атлетска манифестација „Трчај бе“ што се одржа денеска низ улиците на Битола го закити со златен медал…
Шеснаесетгодишниот Марко го преплива Охридското езеро во должина од 64 километри, што е 10-ти по ред негов пливачки маратон и…
Македонскиот интернационален мајстор Филип Панчевски е победник на турнирот „Венци Попов“ Featured
Со 12 поени добиени од вкупно 13 одиграни пртии брзопотезен шах по швајцарскиот систем, македонскиот интернационален мајстор во шах Филип…
Тодор Узунчев - Гевгелиска спортска гордост Featured
Левиот бек со број 23 во македонската кадетска репрезентација, Тодор Узунчев од Гевгелија, ги торпедираше головите во мрежата на противничките…
Меѓународните планински ултра захтевни трки на 30 и ултра трката на 50 километри по висините на Проклетије во Црна Гора,…
Шеснаесетгодишниот Марко Пејчиноски од Охрид денеска оствари нов подвиг во водите на Охридското езеро, девети по ред, пркосејќи и' на…
Македонските кадети го освоија ЕХФ Шампионатот 2022 Featured
Со победа над Швајцарија со резултат 24:22 македонската кадетска репрезентација го освои трофејот на Шампионатот na Европската ракометна федерација. Со…
Страница 1 од 39

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.