Гевгелиската атлетичарка член на Атлетскиот клуб „7-ми Ноември“ - Валентина Узунова денеска на маратонската трка „Vodno-Matka Trail Marathon 2022“ го…
Злато за Владимир Егоров (MK) на ЕП во борење! Featured
Македонија го има европскиот првак во бореење за 2022 година. Македонскиот борач Владимир Егоров ѝ донесе златен медал на Македонија…
Четири медали за АК „7 Ноември“ на полумаратон во Кавадарци Featured
Дваесетмината атлетичари од гевгелискиот Атлетски клуб „7-ми Ноември“ учествуваа на денешниот 4-и традиционален Кавадаречки полумаратон, а четворица од нив се…
Ракометната репрезентација на Македонија оствари убедлив триумф од 30:22 против Романија во првиот бараж натпревар за пласман на СП 2023…
Македонскиот ракометен клуб „Вардар 1961“ забележа голема победа во Лигата на шампионите и во Франција вечерва во дуел со „Монпелје“…
Македонската нордиска скијачка Ана Цветановска го освои 95. место во денешната трка крос-кантри на 10 километри. Таа патеката ја мина…
Македонскиот олимписки тим подготвен за ЗОИ Пекинг 2022 Featured
Ана Цветановска, Дардан Дехари и Ставре Јада се подготвени за претстојните Зимски Олимписки Игри Пекинг 2022. На денешната прес-конференција во…
Браќата Узунчеви од Гевгелија официјално во боите на РК „Алкалоид“ -Скопје Featured
Најавениот трансфер на талентираните браќа Узунчеви од РК „Партизан“ Гевгелија во РК „Алкалоид“ Скопје денеска е потврден од скопскиот тим…
Лидерот во светскиот тенис Новак Ѓоковиќ е фотографиран при пристигнувањето на аеродромот во Мелбурн, откако неуспеа да го увери Федералниот…
Страница 4 од 38

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.