Топ Новости
Тодор и Димитар Узунчеви на ЕХФ ракометната листа на МК селекторот Featured
Активниот ракометар на РК „Партизан“ од Гевгелија, младиот Тодор Узунчев уште еднаш ги истакнува своите квалитети забележани дури и од…
Ова е снимка од малиот Новак Ѓоковиќ кој за тенисот зборува како за своја обврска, а не детска забава и…
Во игра со драматичен пресврт српскиот тенисер и светски рекет број 1 Новак Ѓоковиќ го освои вторпат по ред трофејот…
Во неверојатно жестока игра на полуфиналната средба помеѓу Новак Ѓоковиќ и Рафаел Надал која траеше над 4 часа српскиот тенисер…
Три медали во атлетика за тим „Мобилност“ Гевгелија Featured
Никола Пеев од Стојаково и Александар Талевски од Нов Дојран се членовите на Здружението на лица со телесен инвалидитет „Мобилност“…
ФОТО: Победници на Националниот Триатлон натпревар 2021 во Дојран Featured
Успешен и многутрофеен Национален Триатлон натпревар се одржа викендов во Дојран каде вкупно 104 учесници тркачи во трите дисциплини (пливање,…
Општина Дојран и годинава традиционално е домаќин на Државното триатлон првенство што го оргнизиира Триатлон Федерацијата на Македонија. Викендов од…
Со победа над актуелниот олимписки шампион, денеска македонскиот таеквондистот Дејан Георгиевски обезбеди олимписки настап со боите на МК на Летни…
Македонската женска ракометна репрезентација го обезбеди најмалку второто место во квалификациската група за местото во баражот за пласман на Светското…
Страница 5 од 35

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.