Топ Новости
Со победа во пенали, по претходно изедначен резултат 29:29 помеѓу Вардар - Загреб, вчера македонските црвено-црни ракометари приредија завршница за…
Денес наутро во Охрид, на трката „Охрид трчаТ 2020“ меѓу 485 учесници, тркачи и маратонци од државата, учествуваа 4-ца натпреварувачи…
Најдобриот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ стигна до втората титула на Мастерсот Синсинати. Тој во финалето славеше против Канаѓанецот Милош…
Светските спортски медиуми со наслов „Новак Ѓоковиќ успеа да го „преживее“ Шпанецот Роберто Баутиста Агут“ известија за пласманот во новото…
Победа за Вале, животна загуба на Ѓургица Featured
Гевгелиската спортистка Валентина Узунова, член на Атлетскиот клуб „7-ми Ноември“ од Гевгелија денеска истрча прва и го освои златниот медал…
Втор златен медал годинава за нашата атлетичарка Валентина Узунова“ членка на Атлетскиот клуб „7-ми Ноември“ од Гевгелија, освоен годинава, во…
Нашата атлетичарка од југот на Македонија, Валентина Узунова, во неделата 28 јуни ја истрча трасата од 21 километар на Титов…
Пред почетокот на финалето на Адриа Тур во Задар, корона позитивниот извештај за бугарскиот тенисер Григор Димитров, го одложи турнирот…
На 20 мај 2018 година во утринските часови, во обид да искачи највисокиот врв во светот Монт Еверес, ненадејно почина…
Страница 8 од 35

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.