Новак Џоковиќ утрово извојува победа на Австралија опен и ова е негова 18-та по ред титула на грен слем турнири.33-годишниот…
Несекојдневен потфат на група на македонски планинари и велосипедисти кои рано утрово направија огромен успех, откако се искачија на највисокиот…
Српскиот тенисер и прв рекет во светот Новак Ѓоковиќ, за месец дена, точно на 8-ми март, ќе влезе во 311-та…
Целта е остварена: Македонија со победа над Чиле продолжува во следната фаза од мундијалот и го продолжи престојот во Египет!…
Подмладената македонска ракометна репрезентација не можеше на терен да и' парира и да ја надигра нестандардната постава на шведската ракометна…
Македонската ракометна репрезентација вечерва го игра првиот натпревар на Светското првенство во Египет против селекцијата на Шведска. Подмалдената Македонија вечерва…
Најдобриот тенисер на светот иако нема скорешен спортски настап континуирано работи на одржување на својата физичка кондиција.Новак Ѓоковиќ моментално се…
Денес е Светскиот ден на детето. Го посветуваме прилогот за едно несекојдневно дете херој Bridger Walker. На насловната фотографија е…
Македонија со победа над Финска (33-24) за пласман на ЕП 2022 Featured
Победничко отварање на квалификациите на Македонската ракометна репрезентација за пласман на ЕП 2022 година вечерва на теренот на „Борис Трајковски“…
Страница 10 од 38

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.