Македонецот Александар Илиевски третопласиран на првата трка од серијата на Ултра пливачки маратони што се одржува во Робервал, Канада, на…
Несекојдневен успех и македонски спортски раритет - тројца Македонци со велосипеди се искачија на вулканскиот врв Дамаванд, највисок во Иран…
Познатиот македонски кардиолог и алипинст Сашко Кедев вчера го освоил и Broad Peak, дванесетиот нависок планински врв во светот висок…
Кардиологот Сашко Кедев се искачи на К2 Featured
Македонскиот планинар и алпинист, Сашко Кедев, се искачи и на врвот К2 (8.611 метри), вториот највисок врв на светот, по…
Српскиот тенисерски ас го освои по седми пат победничкиот пехар на Вимблдон во Лондон и стана носител на 21 Грен…
Калин Ивановски се пласира во 1/4 финалето на Вимблдон по победата над Едас Бутвалас од Литванија со резултат 6:4, 5:7,…
MK борачот Нуров освои злато на Медитерански игри 2022 Featured
Македонскиот борач Могамедгаджи Нуров (борење-слободен стил) го освои златниот медал на Медитеранските игри „ОРАН 2022“! Тој во прекрасна и доминантна…
Во неделата се одржаа финалните трки во триатлон (пливање, велосипед, трчање) во категориите кадети, јуниори, сениори и мастер триатлонци во…
Победници на Детските триатлон трки во Дојран Featured
Денеска завршија детските триатлон трки на патеките и водите во Дојранското езеро. На националното првенство што се одржува денеска и…
Страница 2 од 38

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.