Топ Новости
Новородениот син на кралската двојка, принцот Хари и поранешната американска актерка Меган Маркел денеска ја стана главна вест во британските…
Кајли Џенер го собори рекордот на Цукенберг
Вокалистот на „The Prodigy“ го пронашле без свест во неговиот дом во Есекс
Легендарниот српски пејач Шабан Шаулиќ денес загина во тешка сообраќајна несреќа во Германија
Почина познатиот српски актер Марко Николиќ познат по улогата на таткото Попадиќ во популарната телевизиска серија „Подобар живот“
По тешко боледување на 79 години не напушти филмската легенда. Слава и
По три пропаднати бракови со холивудски актерки, 56-годишниот Том не се откажува од љубовта
Редфорд, кој овој месец полни 82 години, веќе шест децении е на филмското платно од својата 21 година.
Утринава во 5 часот во болницата во Сплит почина големиот музичар
Страница 4 од 12

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.