Топ Новости
Две Кривични пријави за 2-ца гевгеличани - Четврток, 22 Септември 2022 18:33
Приведен бегалец од Затвор Гевгелија - Вторник, 20 Септември 2022 14:05
Главната улога на долгоочекуваниот филм „Blonde“, снимен според романот на Џојс Керол Оутс, за животот на Мерилин Монро, ќе ја…
Американската Академија за филмски уметности и науки синоќа по 94. пат ги додели наградите за најдобри филмски остварувања. Победник, односно…
Американскиот актер и режисер Шон Пен моментално е во Украина каде планира да сними документарен филм за тековниот конфликт, а…
Комичарот и актер Лесли Џордан и актерката/извршен директор/продуцент Трејси Елис Рос денеска ги објавија номинациите за Оскар 2022 година во…
Холивудската актерска легенда го сними својот најнов вестерн филм во кој јава коњ на 91 година. Освен како главен лик…
Тина Тарнер за својот документарен филм за животот, бракоразводот, за богатата музичка кариера од Асоцијацијата за доделување на „ЕМИ“ наградите…
Додека ја гледаме репризата од култната серија „Пријатели“ (се емитува на Македонската Телевизија), старата ектерска екипа после 20 години се…
Филмската фешта, 93-то издание на традиционалната церемонија на доделување на Оскарите, која право се смета за најпрестижна филмска награда во…
Животот во езерско-рибарски амбиент носи своја убавина, но и животна приказна која ја испишува најновиот филм што се снима на…
Страница 1 од 9

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.