Топ Новости
Две Кривични пријави за 2-ца гевгеличани - Четврток, 22 Септември 2022 18:33
Приведен бегалец од Затвор Гевгелија - Вторник, 20 Септември 2022 14:05
Со настапите на австриското електронско дуо Крудер и Дорфмајстер, британската група „Кошин“, хрватскиот музичар Дарко Рундек, Џулијан Марли, синот на…
Легендарниот бенд пред публиката во Македонија на својот синоќа одржан концерт во Скопје ја поздрави македонската публика со македонската песна…
Традиционалниот 12-ти Фестивал „Под кулите на Струмица“ се одржа и годинава, а на истиот свое забележително учество имаше групата „Распеани…
„Сифулајка блуз“ - најново од гевгелиската група Апсаздан Featured
Неуморните дечки од гевгелискиот бенд „АПСАЗДАН“ годинава наполнуваа 24 години од своето основање, значи музичка зрелост, а 18 години од…
Украина победи на Евросонг 2022 Featured
Украинскиот оркестар „Калуш“ донесе хипнотичка мешавина од рап, фолк и флејта толку фанки што ќе ја паметите со денови, најавија…
Евросонг - Андреа отпеа, но не се пласира за финале Featured
На втората полуфинална вечер од изборот нa песна на Евровизија, настапи и македонската претставничкa Андреа Коевска со песната „Circles“.Андреа настапи…
Македонската радио телевизија (МРТ) најостро го осудува потегот на нашата евровизиска претставничка, Андреа Коевска, којашто за време на фотографирањето во…
Ирската рок-ѕвезда Боно ѝ оддаде признание на борбата на Украина за „слобода“ за време на настапот во метро станицата во…
Леонардо Илиев, е 21-годишник кој од 2016 година живее во Австралија со своето шестчлено семејство. Син е на на скопјанецот…
Страница 1 од 18

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.