Топ Новости
Балканската ѕвезда, пејачката Неда Украден која оваа година полни 50 години од својата кариера лансираше видео запис за својата нова…
На 6-ти јули со отварање на фестивалската сцена Дојран се подготвува и за почеток на туристичката сезона
Со најмногу поени од телевоутинг Израел од третото место според жирито стана севкупен победник на годинашниот избор на песна на…
Lost and Found  не влезе во финале на Евросонг 2018 Featured
Македонската група Eye Cue што ја претставуваше Македонија на годинашниот избор на Евросонг не доби доволно гласови за впез во…
Вечерва со почеток во 21 часот започнува првата полуфинална вечер за избор на песна за Евровизија 2018
Од утре па до недела, тридневниот Рок Фест во Скопје со понуда на музички, филмски и фото изложбени содржини -…
Светски познатиот DJ Avicii, еден он светските имиња на денс музиката, пронајден мртов во Оман
Македонскиот гитарист Влатко стефановски ја воодушеви хрватската публика во преполната сала „Ватрослав Лисински“ во Загреб
Импозантно отварање на Д Фестивал со настап на Пол Ван Дајк Featured
Тридневниот музички фестивал во Дојран од 6-ти до 8-ти јули започнува со светскиот ДЈ на електронска музика Paul Van Dyk
Страница 10 од 16

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.