(ВИДЕО) Марија Ичкова повторно ја допира публиката со нова песна
ВИДЕО: Музички новитет од Влатко Лозановски
ВИДЕО: Спот кој ја опседна публиката
Македонскиот пејач и текстописец Владо Јаневски следниот месец низ концерт пред својата публика ќе ја сублимира четврт вековната музичка кариера
Видео: Божиќна честитка испеана од македонските естрадни уметници, испорачана од Здружението „Бадникови поворки“
16 октомври 2007 - Денот кога Македонија и Балканот го оплакуваше најпопуларниот поп пејач што ги сакаше сите, Тоше Проески
Песна за македонската реалност, за ситуацијата во нашата држава
„Довидување таго“ е новата песна на Тамара Тодевска која пред јавноста беше претставена заедно со видео запис
Почнува реставрација на гробот на Тоше Featured
Владата одобри 150.000 евра за достојно почивалиште на прерано загинатата музичка ѕвезда
Страница 3 од 8

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.