Топ Новости
Лажњаците го оптеретуваат и Фејсбук. Според последниот извештај за транспарентност на социјалната платформа Фејсбук, само оваа година во текот на…
Легендарниот светски првак во шах, Гари Каспаров, на меѓународниот форум на Microsoft „Светла иднина на луѓето + машините“ во Атина,…
Видеото од слетувањето на Месечината е снимено на путината во Невада и е лажно, тврдат од „Викилис“. Меѓународната непрофитна организација…
Ова го мисли Коосновачот на Facebook Крис Хјуз кој заедно со Марк Цукенбер ја покренал оваа социјална мрежа за допишување…
Историска реликвија претворена во сообраќајно средство на соларен погон. Се работи за првиот електричен воз напојуван во целост од сончева…
Плата од соништата - Наса бара доброволци за лежење и гледање телевизија за плата од 16.500 евра
Кинезите ја финансираат изградбата на најдолгиот подводен тунел во светот, што ќе ги поврзува главните градови на Финска и Естонија
Основачот на „Мајкрософт“, Бил Гејтс, издвои десет технологии што би можеле да го променат светот оваа година
Норвешка го гради првиот подводен лебдечки мост во светот
Страница 4 од 10

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.