Топ Новости
Грешка
  • JUser: :_load: Неможно вчитување корисник со id: 43
Секоја секунда во светот се случуваат хакерски напади од една на друга страна на земјината топка
Патот кон успехот е понекогаш трнлив, понекогаш - вжарен
Барак Обама се соочи со предизвикот да игра на фудбал со јапонски робот
Остварен вселенски контакт на дотурна станица со летечки сателит околу Земјата
Фасцинантни снимки од вселената испрати сателитот„Skybox“ - прв комерцијално достапен сателит кој секојдневно испраќа видеозаписи од сателитското опкружување
Најстарите стапки, на најсатариот континент датираат пред 800.000 години
Еден од оснивачите на Ејпл основач Стив Возниак (Steve Wozniak) верува дека “Apple“ треба да направи верзија на iPhone која…
Фејсбук го слави својот десетти роденден, и наместо да прима поклони, компанијата надарени програмери на своите корисници им подготви кратки…
Фејсбук годинава ја одбележува десетгодишнината од своето формирање со евидентирани 1,23 милијарди корисници, но кои биле првите на листата?
Страница 9 од 10

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.