Топ Новости
Грешка
  • JUser: :_load: Неможно вчитување корисник со id: 43
Промоција на проектот „Програма за целосна социјализација на деца со посебни потреби во нивните заедници“
Водата во Гевгелија не е безбедна за пиење потврдила анализата на Институтот за јавно здравје, која ја побараа активисти од…
Граѓанската иницијатива „Арсена“ со реакција до средствата за јавно информирање
Попладневниот земјотрес почувствуван и во Гевгелија
Активисти на Платформата „Фото глас“ денеска поставија заштитни капаци на отворените јавни светилки во дворот на Општинското основно училиште „Крсте…
Водата за пиење генерално ги задоволува стандардите. Има места без водовод, со бунари и вода без хлор. Во Гевгелија во…
Во текот на вчерашниот ден на иницијатива на сопственикот на „Сити“ кафе од Гевгелија, Ристо Петков беше организирана првата собирна…
Хуманитарна акција за помош на настраданите во соседството
Општинската организација на СДСМ на својот ФБ профил ја објави депонираната оставка од функцијата пратеник на избраниот кандидат Сашо Поцков…
Страница 156 од 160

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.