Топ Новости
Локализиран пожарот кај Топлец, Гевгелија Featured
По осум часовна акција на екипите на ТППЕ Гевгелија и ШС „Кожув“ од Гевгелија денеска во 21 часот локализиран е…
Добредојде на летото – денеска е најдолгиот ден во годината Featured
Летото започна денеска. На северната хемисфера на Земјата летото започна денеска, односно утрово во 5 часот и 32 минути, а…
Ден задушница - Гевгеличани ја испочитуваа традицијата Featured
Пандемские ограничувања завршија. Денеска Гевгелиските гробишта беа преполни од посетители и роднини кои палеа свеќа за спокој на своите упокоени,…
Огнената драма кај Калдрмата, Нов Дојран успешно ликвидирана Featured
Со три возила, девет пожарникари од ТППЕ Гевгелија, Валандово и ДППД од Дојран по 3 часовна интервенција угаснат и ликвидиран…
Меморијален турнир за Бранко Николиќ Featured
Во чест и спомен на прерано починатиот Бранко Николиќ (25 годишен), жител на с.Николич, општина Дојран, неговите другари и сограѓани…
Првенци полуматуранти од ООУ Гевгелија - учебна 2020/21 Featured
Општинските основни училиште во Гевгелија ги прогласија своите Првенци на генерацијата деветоодделенци-полуматуранти за учебната 2020/21. Четири девојчиња и едно момче…
OJO: Притворен маж на 30 дена заради изнуда во Богданци Featured
Маж од с.Прждево, Демир Капија добил кривична пријава за акт кој го сторил во четвртокот на 10.06.2021 во Богданци, а…
Пред два месеца во Струмица гевгеличанец бил предмет на полициска интервенција при што вчера заработи Кривична пријава.Овој поднесок е доставен…
Дојран доби сопствено амбулантно возило Featured
Со донација од фирмата „Руски транс“фирма од Германија, во сопственост на македонец, општина Дојран се стекна со сопствено возило за…
Страница 3 од 146

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.