ЦУК: Пожарот на Погана се активира од ветрот и продолжи кон с.Грчиште Featured
Огнената ноќ на Погана со локализирана активност на пожарот некаде пред полноќ, ги остави без сон жителите на Ѓавото, а…
Дојран преполн на +40 степени Featured
Неделниот топол ден, опфатен со портокаловата топлотна фаза во земјата со температури над 40 степен од Целзиусовата скала, го преполни…
МВР: Во месец јули спречен илегален транспорт на 252 мигранти Featured
На подрачјето на надлежност на полициски службеници од Полициска станица Богородица во текот на месец јули спречен е илегален транспорт…
Приведени двајца Гевгеличани во ПС Велес Featured
Мигрантската криумчарска траса низ југот на нашата земја не мирува. Вчера како изведувачи на криминалното дело „криумчарење на мигранти“ во…
Долгорочно задолжување од близу 650.000 евра на Општина Гевгелија Featured
Советот на општина Гевгелија на денешната 12 седница ја изгласа Одлуката за долгорочно задолжување на општина Гевгелија за 39.803.000 денари,…
Финансискиот и еколошки колапс на ЈПКД „Комуналец“ Гевгелија Featured
Намалените трошоци од 84,3% за набавка на хемикалии во првиот квартал од 2022 година на ЈПКД „Комуналец“ Гевгелија претставуваат сериозен…
Физички напади во Гевгелија и Богданци Featured
Два независни случаи на физички напади регистрирани се вчера во Полициска станица Гевгелија. Место на физичките напади според пријавителите се…
Двајца работници предизвикале пожар кај „Топлик“ Featured
Вчера на пладне настана пожар на отворен простор во Гевгелија за кое истражните органи теретат двајца работници. Во денешниот полициски…
Фалсификаторски зделки двајца сопружници ќе ги однесе пред Јавен обвинител на основ на поднесена Кривична пријава од полицијата во Гевгелија,…
Страница 3 од 178

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.