Топ Новости
Спомен соба и библиотека за Ѓорѓи Абаџиев во училиштето во Дојран Featured
Донација од над 400 книги од приватната бибиотека на македонскиот писател Ѓорѓи Абаџиев кој е по потекло од Дојран, е…
Директоритe на ТЗ на ЕУ и ЦУ во посета на ГП Богородица Featured
Директорот на Царинската управа Горан Сугарески заедно со директорот на Транспортната заедница на ЕУ, г. Матеј Зокоњшек, претставници од ЦУ…
Дождот во Гевгелија, необилен но  влијателен Featured
Наврнаа само 4 литри воден талог на еден метар квадратен, а успеа да влијае најмалку на две работи: - да…
Водите на Дојранското езеро безбедни за капење Featured
Најужното летувалиште во државата Дојранското езеро е со безбедна вода за капење и рекреирање на граѓаните, велат најновите лабораториски наоди…
Исчезнатиот Илија Минов водите на Вардар го исфрлиле кај Поликастро Featured
Давеникот пронајден кај Поликастро во Грција се претпоставува дека е исчезнатиот гевгеличанец Илија Минов, 59 годишен инспектор од УЈП и…
Донација од Полска за граничната полиција на  „Богородица“ Featured
На најфреквентниот Граниен премин во државата „Богородица“ денеска беше доставена и врачена донација од Владата на Република Полска наменета за…
Се враќаат пролетните температури во Гевгелија Featured
После тридневното пролетно лето во Гевгелија, со температури до 34 степен, а на сонце се чувствуваат како да се повеќе…
Се запали локомотива на МЖ кај Смоквица Featured
Вчераутро, петок 21.05.2021 околу 09.25 часот во Полициска станица Гевгелија било пријавено дека на Железничка станица „Смоквица“ се запалила локомотивата…
Кривична пријава за жител на Стојаково Featured
Неделава со редовните сообраќајни контроли на подрачјето во надлежност на ОВР Гевгелија утврдено незаконско користење на возило со фалсификувани исправи…
Страница 4 од 146

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.