Топ Новости
МВР поднесе Кривична пријава за гевгеличанец Featured
МВР поднесе кривична пријава против гевгеличанец кој бил организатор на протестите во неделата. Од полицијата велат дека на собирот не…
Првата донација од 400.000 денари за Викторија од Советот на општина Гевгелија Featured
Болеста со која се соочува 7-гдишната Викторија Костадинова од Гевгелија, и потребата од средства за оперативен зафат за трансплантација на…
Хуманитарен Апел за 7-год. Викторија! Featured
Седумгодишнта Викторија Костадинова од Гевгелија боледува од леукемија и има потреба од пресадување на коскена срцевина за да ја победи…
Сара, Андреј и Љупчо  прваци по биологија во Општината, 2 и 3 место на државно ниво Featured
Седмо одделенецот Андреј Димов од ООУ „Крсте Мисирков“ од Гевгелија неделава на општински натпревар по биологија го освои првото место…
Две први и 1 второ место за учениците од ООУ „Крсте Мисирков“ Гевгелија Featured
Он лајн учењето изгледа не им нашкоди на нашите ученици во постигнувањето солидни знаења пр совладувањето на наставнте програми. Доказ…
Недела на солидарноста во организација на Црвен крст Гевгелија Featured
Црвен крст Гевгелија организира хуманитарна акција во соработка со Црвениот Крст на РС Македонија наменета за помош на ранливите категории…
Почина Д-р Билјана Ичева Featured
Докторката Билјана Ичева, (1959-2021 г.) вработена во Негорските минерални Бањи кај Гевгелија вчера почина на 61 годишна возраст. Таа имаше…
Кривична пријава за гевгелиски угостител Featured
Две кривични пријави за прекршување на здравствените прописи против ковид-19 поднесе СВР Струмица за правно лице од Гевгелија и управител…
Гевгелија 1,5 век железничко-трговска трансверзала со Европа Featured
Поставувањето на Железничката пруга во Гевгелија кон крајот на 19 век претставуваше акцелератор на развој претварајќи ја Гевгелија како дел…
Страница 6 од 146

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.