Трагична сообраќајна несреќа - еден загинат Featured
Сообраќајката се случила во првиот час од почетокот на денешниот неделен ден, на местото викано „Луда Мара“.Учесници во несреќата се…
Физичка пресметка во угостителски објект во Нов Дојран Featured
Среда пред полноќ дојранчанец пријавил дека бил физички нападнат.Пријавата е заведена во полицискиот дневник на Полициската станица во Нов Дојран…
Пронајден мртов маж на ГП Богородица Featured
Маките на мигрантите не завршуваат, а ниту извештаите на МВР за инциденти со нелегални премини, нелегални превози, спречен нелегален транспорт…
Одбележан патронатот на ООУ „Крсте Мисирков“ Гевгелија. Featured
Со пригодни рецитали, ценски настапи, музички изведби и осмислени танцови точки синоќа учениците од ова гевгелиско училиште беа главните актери…
Приведени двајца криумчари на мигранти кај Богородица Featured
Гевгелиската гранична полиција рано утрово имаше успешна акција за сузбивање на илегален транспорт на 40 мигранти преку нашата граница и…
Две награди на конкурсот за Хари Потер за ученици од СОУ- Гевгелија Featured
По повод 25 год.од издавањето на првата книга „Хари Потер“ и 20 год. прикажувањето на првиот филм снимен според оваа…
Ја запалил вратата пред снаата  и три малолетни деца Featured
Опожарување и предизвикување општа опасност е причина за поднесената кривична пријава кон возрасен жител на Валандово.Надворешната канцеларија за криминалистички работи…
Јубилејни 70 години од формирањето на ПД„Кожуф“ Гевгелија Featured
Со еколошки акции, акции за пошумување на подножјето на Кожуф, акции за чистење на локации од планината над Гевгелија, ликовни…
Тешка сообраќајка помеѓу 4 возила кај Прдејци Featured
Вчера, недела попладне, кај автопатот А-1, во правец од с.Прдејци, гевгелиско, кон бензинска пумпа кај надвозник Негорци се случила тешка…
Страница 7 од 178

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.