Топ Новости
Почина Д-р Лилјана Николова Featured
На 7 април, Светскиот ден на здравството, во вечерните часови, почина доктор Лилјана Николова (1958-2021)Таа била со дијагноза ковид-19 и…
ОВР Гевгелија поднесе четири кривични пријави за непостапување според антиковид мерките Featured
Во време на пандемија се' уште има поединци кои не ги почитуваат и не ги спроведуваат законски пропишаните мерки за…
Притворен возач заради криумчарење на непријавена стока Featured
Царинските службеници на ГП „Богородица“ откриле непријавена стока, семе од пченка која осомничениот сакал без царинска постапка да ја внесе…
Спасовски во посета на ГП Богородица-Гевгелија и Богданци Featured
Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска после ГП Дојран ја продолжи обиколката во јужните општини за увид во состојбата…
Министерот Оливер Спасовски во работна посета на ПС и ГП Дојран Featured
Увид во работата на полициските сили на Граничниот премин Дојран како и увид на новореконструираниот објект на Полициското одделение во…
Пуштена во употреба ДГ „Развигорче“ во Прдејци Featured
Со цвеќенца од хартија поделени на секој од денешните посетители денеска децата од Прдејци и' посакаа добредојде на министерката за…
Потрага по исчезнатиот Илија Минов Featured
Гевгеличанецот ИЛИЈА МИНОВ, (59 годишен) роден 09.01.1962 година од вчера, во 12:30 часот, од страна на семејството е пријавен за…
Поделени пописните материјали за Гевгелија и Дојран Featured
Општинската пописна комисија за пописниот реон 11 кој ги опфаќа општините Гевгелија и Дојран вчера ги подели пописните материјали на…
Запленет хероин, приведени три лица од Гевгелија и Богданци Featured
Во текот на вчерашниот ден 23 март во 11.30 часот на крстосница „Богородица“ на регионалниот пат Гевгелија –Богданци, од страна…
Страница 7 од 146

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.