Реакција на Левица - Гевгелија Featured
„Пратеничката Ангелина Петкова од ВМРО-ДПМНЕ наплатила 11.718 евра за патни трошоци за година и осум месеци“ - обвинуваат од Левица…
Отворен ден: „Учи паметно, работи стручно“  во Гевгелија Featured
Средношколскиот училишен центар „Јосиф осифовски“ вчера одржа презентација на своите образовни понуди за полуматурантите од Гевгелија и околните општини. Отворениот…
Традиционален “Дојран Гурман фест” во Дојран Featured
Од дамнина дојранската трпеза важи за специфична и со зачувани традиционални вкусови од поднебјето, од плодовитe на езерото, но магијата…
Приведен грчки државјанин на Богородица Featured
Редовните полициски контроли и во време на засилени патнички посети на меѓународниот граниен премин Богородица вродуваат резултат. Синоќа полициски службеници…
ПРЕС на ОО на СДСМ Гевгелија Featured
Претседателот на Општинската организација на СДСМ Гевгелија Миле Атанасов денеска на прес конференција одржана за медиумите се осврна на шестомесечниот…
Ново игралиште „Емилија Динева “ во Дојран Featured
Првиот донор на срце во државата, дојранчанката Емилија Динева ќе остане запаметена во медицинската историја во Македонија, но нејзе не…
Притвор за 35 годишен шверцер од Дојран Featured
На 10 минути после полноќ, во текот на вчерашниот ден недела 22 мај лишен е од слобода 35 годишник од…
Црквата „Св. Кирил и Методиј“ со богата програма за чествување на Сесловенските просветители Featured
Денот на браќата Кирил и Методиј, основоположниците на македонската и Сесловенска писменост, освен книжевна, литературна има и своја црковна вредност…
Благодарница за ТППЕ-Гевгелија од СДСМ и коалицијата во Советот Featured
За Денот на пожарникарите 20 Мај, денеска претставници на советничката група на СДСМ и коалицијата во гевгелискиот Совет ја посетија…
Страница 9 од 178

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.