IN MEMORIAM: Никола Гелебешев - голманската легенда на ФК „Кожуф“ Featured
Скротителот на бубамарата низ зелените терени во настапите на ФК „Кожуф“ - голманската легенда Никола Гелебешев замина на вечен спокој.…
77 години СОУ „Ј.Јосифовски“ Гевгелија Featured
СОУ „Јосиф Јосифовски“ од Гевгелија го одбележа патрониот ден. Со низа свечености учениците и вработените од училиштето во знакот на…
Лишен од слобода 52 годишен гевгеличанец Featured
Вчера попладне, на 12.05.2022 во 15.15 часот полициски службеници од ОВР Гевгелија го лишиле од слобода Д.В. (52) од Гевгелија.…
Општина Гевгелија и УНХЦР со помош за социјално-ранливите семејства Featured
Моника Сандри, претставничката на УНХЦР во нашата земја при вчерашната посета на општина Гевгелија договори заедничка соработка со Општината за…
Одбележан патронот на ООУ „Ристо Шуклев' Негорци Featured
Цвеќе за патронот, спортски игри и училишни претстави, се активностите со кои денеска учениците и наставиците год ООУ „Ристо Шуклев“…
Пролетно разубавување во ООУ „Ристо Шуклев“ Негорци Featured
Пролетта се буди, но и креативноста на децата во ООУ „Ристо Шуклев“ кои сами со свои раце, а под менторство…
Притворен вооружен дојранчанец Featured
Во текот на вчерашниот ден дојранчанец е приведен од страна на полициски службеници од СВР Битола. Во полицискиот извештај е…
7 Мај - Денот на полицијата одбележан и во Гевгелија Featured
Со полагање на цвеќе на спомен бистата на Ѓорге Стамов, во дворот на ОВР Гевгелија денеска припадниците на полициските служби…
Хуманитарен апел за Дејан Делиџаков Featured
Дејан Делиџаков, од село Богородица, жител на општина Гевгелија од декември минатата година има дијагноза „тумор на панкреасот“. Стручниот лекарски…
Страница 10 од 178

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.