Топ Новости
Се одржа Дојран Гурман фест 2021 Featured
Традиционалната богата трпеза полна со познатите дојрански специјалитети синоќа беше главниот мотив на овогодинешната манифестација „Дојран гурман Фест“.Местото на настанот…
Директорот на БЈБ Тасевски во посетa на јужната граница  и ГП Богородица со Амбасадорот и полициско аташе од Италија Featured
Денешниот јулски ден и горештините не ги спречуваат бегалците во своите нелегални намери да стигнат до земјите од ЕУ, па…
Вкупно 109 кандидати за ЛИ од СДСМ Гевгелија Featured
Календарот за кандидатурите за Локалните Избори 2021 година завршија вчера во СДСМ кога беше последниот рок за доставување на биографски…
СВР Гевгелија поднесе 10 кривични пријави за гевгеличани и други сторители Featured
Надворешната канцеларија за криминалистички работи при СВР-Гевгелија поднесе 10 кривични пријави против седум физички лица од Гевгелија, Негорци, Јосифово и…
Отворен ГП Дојран за патнички и товарен сообраќај Featured
Граничниот премин Дојран - Дојрани меѓу Македонија и Грција од вчера, 01.07.2021 е отворен за сите видови сообраќај, како за…
OJO Гевгелија: Притвор за угостител во Сретеново, Стар Дојран Featured
Сопственик на угостителски објект во Сретеново, Стар Дојран заврши во притвор поради спречување на полициски службеници во вршење службено дејствие…
Признание за Тихомир Костадинов  од Општина Гевгелија Featured
Македонскиот фудбалски репрезентативец Тихомир Костадинов денеска ја посети општина Гевгелија на покана на градоначалникот со цел да му биде врачено…
Полицајци добротворци со хумана мисија во Гевгелија Featured
Полската полиција која соработува со македонските безбедносни сили во рамките на мисијата на „Фронтекс“ денеска ги посетија штитениците на Центарот…
Целосно ликвидиран пожарот кај браната Топлик Featured
По синоќешното локализирање на пожарот кај браната Топлик кај Гевгелија, утринава екипите на ТППЕ Гевгелија и Подружницата на ШС„Кожуф“ од…
Страница 2 од 146

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.