Топ Новости
Две Кривични пријави за 2-ца гевгеличани - Четврток, 22 Септември 2022 18:33
Приведен бегалец од Затвор Гевгелија - Вторник, 20 Септември 2022 14:05
МВР билтен: Уапсен гевгеличанец , несреќен случај во с.Старо Конско Featured
Денешниот извештај на МВР носи вести за гевгеличанец кој утрово завршил зад решетки во Полициска станица во Куманово. Се работи…
Со физичко-хемиски анализи за квалитетот на водата во Дојранското езеро излезе пред јавноста градоначалникот на општина Дојран Анго Ангов со…
Средства во износ од 30 милиони денари обезбедени од централната власт се одобрени за реконструкција на три локални патишта во…
Прекин во електроснабдувањето во гевгелиско Featured
Утре, среда, 14 септември, 2022 година екипите на ЕВН Македонија - КЕЦ Гевгелија ќе работат на реконструкција и модeрнизирање на…
Ангов: Општина Дојран посветено работи на заштита на Дојранското езеро Featured
Градоначалникот на општина Дојран Анго Ангов по реакциите за состојбата на Дојранското езеро се огласи денеска на социјалните мрежи со…
Гевгеличанка тешко повредена во сообраќајка Featured
Дваесет и шестгодишната гевгеличанка Ц.М. била тешко повредена во сообраќајна несреќа што денеска се случила на релација Демир Капија-Миравци. Ова…
Дојран во метален сјај и пена Featured
Топлото септемвриско сонце и овој викенд намами бројни посетители во Дојран, но Дојранското езеро не ги израдува многу Водите на…
ОВР Гевгелија поднесе две кривични пријави за 2-ца гевгеличани Featured
Кривични пријави за двајца гевгеличани на возраст од 40 и 44 години поднесе вчера ОВР Гевгелија до Основното Јавно обвинителство…
Финансиска помош за секое запишано прваче во Гевгелија Featured
По 3.000 денари финансиска помош за секое запишано прваче во Гевгелија, во сите општински основни училишта, предлага советничката група на…
Страница 2 од 182

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.