Топ Новости
Две Кривични пријави за 2-ца гевгеличани - Четврток, 22 Септември 2022 18:33
Приведен бегалец од Затвор Гевгелија - Вторник, 20 Септември 2022 14:05
Најавеното прскање против комарци одложено Featured
Комарците може да здивнат од грижи и да продолжат да дивеат - одложено е за утре најавеното прскање против возрасни…
Изгаснат пожарот во „Идила“ со брза интервенција на ТППЕ Гевгелија Featured
Брзата дојава за пожар и експресната интервенција на ТППЕ Гевегелија беа пресудни за гаснењето на пожарот кој синоќа ја зафати…
Пожар во поранешна кафана „Идила“ во Гевгелија Featured
Вечерва во Пожарната станица во Гевгелија пристигна пријава дека е опожарен објектот на поранешна кафана „Идила“ во Гевгелија. Екипа на…
Трагична сообраќајна несреќа - еден загинат Featured
Сообраќајката се случила во првиот час од почетокот на денешниот неделен ден, на местото викано „Луда Мара“.Учесници во несреќата се…
Физичка пресметка во угостителски објект во Нов Дојран Featured
Среда пред полноќ дојранчанец пријавил дека бил физички нападнат.Пријавата е заведена во полицискиот дневник на Полициската станица во Нов Дојран…
Пронајден мртов маж на ГП Богородица Featured
Маките на мигрантите не завршуваат, а ниту извештаите на МВР за инциденти со нелегални премини, нелегални превози, спречен нелегален транспорт…
Одбележан патронатот на ООУ „Крсте Мисирков“ Гевгелија. Featured
Со пригодни рецитали, ценски настапи, музички изведби и осмислени танцови точки синоќа учениците од ова гевгелиско училиште беа главните актери…
Приведени двајца криумчари на мигранти кај Богородица Featured
Гевгелиската гранична полиција рано утрово имаше успешна акција за сузбивање на илегален транспорт на 40 мигранти преку нашата граница и…
Две награди на конкурсот за Хари Потер за ученици од СОУ- Гевгелија Featured
По повод 25 год.од издавањето на првата книга „Хари Потер“ и 20 год. прикажувањето на првиот филм снимен според оваа…
Страница 11 од 182

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.