Црквата подели 115 хуманитарни пакети за Бадник Featured
„Подари радост на Рождество“ е петтата хуманитарна акција во организација на Гевгелиското архиерејско намесништво и Црквата „Свети Кирил и Методиј“…
Гевгелија со задушлив воздух и без коледарските огнови Featured
Гевгелијискиот воздух вечерва e со три пати над дозволената концентрација на ПМ-10 честички и 2,5 пати поголема концентрација ос ПМ-2,5…
Бадникови хуманитарни пакети од гевгелиската Црква Featured
Големиот христијански празник Божиќ и предвечерието на Христовото раѓање, Бадник гевгелиската Црква „Св. Кирил и Методиј“ ќе го одбележи и…
Стефан е првото новороденче во 2022 во Гевгелија Featured
Младата 25 годишна мајка Пепита Спасова од Давидово во саботата на 1-ви јануари 2022 година го роди својот син првенец,…
ВИДЕО: Миравци - пакетчиња за најмалите Featured
Децата во Миравци, оние во детската градинка, учениците првоодделенци и помалите класови во ООУ „Климент Охридски“ денеска беа пријатно изненадени…
Запленети 139 кг марихуана на ГП Дојран Featured
Царинска Управа на РСМ штотуку јавува дека нивни царински работници од мобилниот тим успеале да запленат нелегален товар од 139…
Жител на Стојаково е приведен во СВР Куманово по извршен претрес и утврден нелегален превоз на 53 мигранти. Настанот кој…
Нова пешака патека ќе се гради во Дојран Featured
Изградба на нова пешачка патека од потегот на ресторан „Гранико“ до Граничен премин Дојран, ќе е гради општина Дојран во…
Првите новогодишни радости пристигнаа за децата од Детска градинка "Кокиче" - Дојран во вид на донација - новогодишни пакетчиња од…
Страница 12 од 170

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.