Топ Новости
Две Кривични пријави за 2-ца гевгеличани - Четврток, 22 Септември 2022 18:33
Приведен бегалец од Затвор Гевгелија - Вторник, 20 Септември 2022 14:05
Ја запалил вратата пред снаата  и три малолетни деца Featured
Опожарување и предизвикување општа опасност е причина за поднесената кривична пријава кон возрасен жител на Валандово.Надворешната канцеларија за криминалистички работи…
Јубилејни 70 години од формирањето на ПД„Кожуф“ Гевгелија Featured
Со еколошки акции, акции за пошумување на подножјето на Кожуф, акции за чистење на локации од планината над Гевгелија, ликовни…
Тешка сообраќајка помеѓу 4 возила кај Прдејци Featured
Вчера, недела попладне, кај автопатот А-1, во правец од с.Прдејци, гевгелиско, кон бензинска пумпа кај надвозник Негорци се случила тешка…
ПС Гевгелија: 1 лице притворено, протерани 9 мигранти Featured
Во саботата на 04.06.2022 во 17.30 часот на Автопатот А1 на место викано „Авлаќ“ од полициски службеници од Полициската станица…
Негорци веќе 13 часа без вода на 37 степени Featured
Граѓаните од с.Негорци реагираат дека денес, недела од рано наутро немаат вода. Никој не ги известил за никаков дефект, а…
Радоста на децата Featured
Иако само еден ден во годината е именуван како Светски ден на детето, радоста на децата не може да се…
Прекин на електричната енергија најавува ЕВН Featured
Со цел модернизирање и реконструкција на електро-енергетскиот систем, ЕВН „Македонија“ Скопје најавува теренски работи на подрачјето на општина Гевгелија поради…
Последниот Мохиканец на Западниот булевар Featured
Инвестициониот и градежен застој во општина Гевгелија е реакцијата која пред јавноста ја сподели Либерално демократската партија (ЛДП) од Гевгелија.…
Тешка сообраќајна несреќа кај Стојаково Featured
Ноќта средата спрема четвртокот, на ден Спасовден 02.06.2022 во ОВР Гевгелија било пријавено дека се случила сообраќајна несреќа во с.Стојаково,…
Страница 12 од 182

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.