Петта трансплантација на срце во државата Featured
Пред четири часа срцето на наша хумана сограѓанка продолжи да чука во градите на човек кој добива втора шанса за…
ЦЈЗ Гевгелија: 69 ковид-19 активни случаи Featured
Во последните 24 часа се направени 3.022 тестирањe, а регистрирани се 333 нови случаи на КОВИД-19. Од тоа, во Гевгелија…
Во Општа Болница Гевгелија вакцинирани 10.587 граѓани Featured
Гевгелија и понатаму е општина со највисок процент на вацинирани граѓани против ковид-19 во државата. Заклучно со петокот, 20 август…
Падна и последниот бастион од короната на југот од државата - Богданци денеска регистрира 5 инфицирани од ковид-19, со што…
Богданци единствена општина без корона во државата Featured
Во налетот на новозаразени од корона, каде присуството на вирусот е регистриран во 34 општини за кои води евиденција ИЈЗ,…
Koрона статус: 999 новозаразени, 6734 активни Featured
Најновиот извештај на ИЈЗ носи најголема троцифрена бројка на заразени за едно деноноќие во државата: вкупно 999 инфицирани со ковид-18.…
Гевгелија со 1 новозаразен од корона - тројца активни на ковид-19 Featured
Македонија денеска со троен ковид рекорд: - регистрирани 792 новозаразени од коронавирус за едно деноноќие, - бројот на активните ја…
Почнувајќи од понеделник, 16 август, граѓаните освен сертификат за вакцинација, или потврда за примена една доза вакцина, во угостителски објекти…
Д-р Крџев: Вакцинирани 9.605 граѓани во Општа Болница Гевгелија Featured
Расте интересот за вакцинација на граѓаните од Гевгелија и регионот.- „Бројот на граѓани кои примиле една доза вакцина против ковид-19…
Страница 3 од 83

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.