Ивана Грујиќ трето наградена на конкурс „Нашите светови“ Featured
На конкурс за фотографија што го обави „Институтот за етнологија и атнропологија“ при Природно-математичкиот факултет во Скопје, насловен „Нашите светови“,…
И денеска короната не мирува. Регионот на Центарот за јавно здравје-Гевгелија бележи уште 19 новозаразени, (во Гевгелија 16, во Богданци…
Утре матичните лекари ќе протестираат - нема да користат „Мој термин“ Featured
Утре, петок 18.02.2022 година матичните лекари во државата организирани преку своето Здружение на матични лекари најавија организиран еднодневен предупредувачки протест.…
Корона статус: Почина 44 год. пациент од Гевгелија Featured
Најновата ковид жртва за која известува Институтот за јавно здравје-Скопје во својот денешен извештај е 44 годишен пациент од Гевгелија.…
Во организација на Црвениот крст Гевгелија и хотел „Фламинго“ од Гевгелија следната недела ќе се организира крводарителска акција на која…
Во текот на актуелниот 5-ти по ред ковид бран кој го карактеризира сојот омикрон, дневните извештаи за состојбата со новозаболените…
Д-р Стеваноски за Јубилејот - 50 години Психијатриска болница Негорци Featured
Јавната здравствена установа Психијатриска болница “Негорци” – Гевгелија неделава го одбележа својот петдецениски јубилеј од формирањето на Установата.Формирана е на…
Корона статус: 194 оздравени, 14 новозаразени, 2 починати Featured
Најновиот извештај на Институтот за јавно здравје за корона состојбата во државата содржи енормен пораст на оздравените случаи од ковид-19,…
Победa  за Викторија и хуманоста на граѓаните Featured
Седумгодишната Викторија од Гевгелија минатата година во јануари имаше дијагноза дека боледува од леукемија. Тогаш немоќното семејство се обрти за…
Страница 5 од 91

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.