ЦЈЗ Гевгелија: 135 оздравени, 44 новозаразени, 1 починат Featured
Најголем број на оздравени во едно деноноќие во регионот на ЦЈЗ Гвгелија се регистрирани денеска, вкупно 135 лица. Територијалната разместеност…
Црн ковид биланс во ЦЈЗ Гевгелија - 5 починати во регионот Featured
Пет ковид жртви во подрачјето на надлежност на ЦЈЗ Гевгелија известува денеска Институтот за јавно здравје.Во изминатите 24 часа починат…
ЦЈЗ Гевгелија денес ја регистрираше 122-та ковид жртва од регионот Featured
Пациент од Богданци на возраст од 75 години денеска е евидентиран во извештајот на Институтот за јавно здравје како 18-та…
Најнов омикрон рекорд: 63 новозаразени во Гевгелија, вкупно 75 во регионот на ЦЈЗ Featured
Омикрон пикот и понатаму изненадува со нови рекорди во Гевгелија и на југот.Денеска ИЈЗ известува за 75 новозаразени во регионот…
Д-р Матх: Критична е омикрон состојбата во Гевгелија Featured
- „Лажни се информациите дека сојот омикрон е лесна настинка. Сојот делта и сојот омикрон буквално убиваат. Затоа апелирам граѓаните…
Омикрон пик: 5 починати, 58 новозаразени во регионот на ЦЈЗ Гевгелија Featured
Јануарскиот пик на омикрон сојот на корона денеска ги руши рекордите во дневниот извештај на Институтот за јавно здравје со…
Трет ден „галоп“ на омикрон во Гевгелија и во државата Featured
Веќе трет ден дневните ковид извештаи на Институтот за јавно здравје известуваат за 40-на новозаразени во регионот на Центарот за…
Омикрон „експлодира“ и во Гевгелија - денеска 44 новозаразени во регионот на ЦЈЗ Гевгелија Featured
Институтот за јавно здравје информира дена сојот „омикрон“ на ковид-19 е присутен веќе и во Гевгелија. Ова е 70 пати…
Јануарски корона скок во ЦЈЗ Гевгелија и во државата Featured
Денеска во државата бројот на корона активни граѓана по втор пат од почетокот на пандемијата стана петтоцифрен број, ја надмина…
Страница 6 од 91

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.