Во 12 општини во државата нема корона активни случаи Featured
Во 12 општини во државата, или 1/3 од 35-те општиини каде Институтот за јавно здравје ја следи состојбата со короната…
Корона статус: 2 позитивни во Гевгелија, нема починати во државата Featured
Изминува десетиот месец од третиот и најсилен корона бран во државата, а епидемиолошката состојба е до толку подобрена што веќе…
Успешно изведена четврта трансплантација на срце во државата Featured
Утрово во 7:53 часот пристигна добра вест од Клиничкиот центар во Скопје – трансплантираното срце почна да чука во градите…
Системот за информирање за состојбата со коронавирусот во земјата „Коронавирус МК“ информира за достапноста на Сертификатите за Ковид вакцинација за…
Оптимистички извештај од Институтот за јавно здравје денеска - евидентиран е само еден нов случај на инфициран граѓанин со коронавирус…
Богданци ја победи короната Featured
Со извештајот од ИЈЗ за денешната корона состојба во државата во кој се вели дека 2-ца граѓани на општина Богданци…
Вакцинирани 1.650, ревакцинирани 493 граѓани во Општа Болница Гевгелија Featured
Вакциналниот пункт во Општа Болница Гевгелија работи непречено веќе два месеци и досега се вакцинирани 1.650 граѓани, а 493 примиле…
Гевгелија пак направи 10-ка. Толку изнесува бројот на активни случаи на ковид-19 во рамките на Општината.Пред три дена беа само…
Хуманоста за донираното срце нема цена, но човечноста да се изрази почит на високиот чин на алтруизам од страна на…
Страница 7 од 83

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.