Деновиве тече постапката за ревакцинација на граѓаните со втора доза од примената вакцина според евиденцијата на вакциналниот лист кој го…
ЦЈЗ Гевгелија со едноцифрен број активни на корона Featured
Регионот на здравствена надлежност на Центарот за јавно здравје ПЕ-Гевгелија по континуирано присуство на есенско-зимскиот и зајакнат пролетен корона бран…
Со последниот извештај на Институтот за јавно здравје во државата за изминатото деноноќие утврдени се само 3-ца новозаразени во земјава…
Успешно изведена трета трансплантација на срце во државата Featured
Во пандемски услови, по трет пат во државата успешно е изведена трета трансплантациј на срце од починат донор. Дарителка на…
Општина Дојран прва во државата со оздравени 129 претходно заразени лица од корона и 3-ца почината на 10 мај стана…
Корона денеска: 1 новозаразен - Модуларната ковид болница во Гевгелија затворена Featured
По десетдневното олабавување на анти-ковид мерките, скратувањето на полицискиот час и зголеменото работно време кај угостителите Гевгелија и регионот од…
Д-р Окова: Вакцинирани 1.650 граѓани против ковид-19 во Општа Болница Гевгелија Featured
Процесот на имунизација на населението против вирусот Sars-CoV-2 по пат на вакинација продолжува да се изведува во вакционалниот пункт во…
Почина 50 год. гевгеличанец - корона пациент Featured
Иако на залез од силата на третиот и најјак пролетен ковид бран во државата и кај нас на југот, денешната…
ЦЈЗ Гевгелија - регистрирана 85-та ковид жртва Featured
По драстичниот пад на корона вируленцијата во регионот на ЦЈЗ Гевгелија денес се регистрирани 1 оздравен и еден починат пациент,…
Страница 8 од 83

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.