Топ Новости
Грешка
  • JUser: :_load: Неможно вчитување корисник со id: 43
Видео: Најголемо зло е да живееш на трошок на идните генерации
Традиционалниот меѓународен фестивал на „Пролетни веселби“ по 24 пат во Башибос, Валандовско
Славните уметници на ретка фотографија заедно од времето на нивните дружби во Париз во подножјето на париски Монмартр
Промоција на книгата уредена од Ивана Васева и Филип Јовановски, која претставува транскрипт од проектот „Читаме згради: ГТЦ како книга“
Синоќа во Миравци се одржа народната традиција “Ѓура Мара“ стара околу двеста години
Промовирана збирката раскази од Горан Василевски
Трибината на едно место ги собра зaедниците, иницијативите и активистите кои го дигнаа својот глас за зачувување на амбиентално-пејзажните, еколошките…
Граѓанската иницијатива „Го сакам ГТЦ“ вечерва во Жена парк организира настан за локалниот референдум за зачувување на автентичноста на објектот
Познатиот прлепски специјалитет како предлог за Велигденската трпеза
Страница 76 од 86

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.