Топ Новости
Грешка
  • JUser: :_load: Неможно вчитување корисник со id: 43
За олабавување од празничната трпеза диета со супа од зеленчук: Ослабете 5 кг за 7 дена
Дискусиона сесија и јавен настан за донирање книги преку проектот „Живи библиотеки“ со обраќање на Ноа Трајстер од „Учителот Незнајко…
Битолски „Интимен театар“ со премиерата на претставата „Со љубовта шегување нема“ на текстови од францускиот писател Алфред де Мисе
Идеја за брз неделен појадок со кој ќе ги изненадите домашните
Ова е веќе трет советнички состав кој гласа за ваквата програма, и на ист начин со бришење на ставката, или…
Заокружување на истражувачко-кураторски процес насловен „ЖИВИ БИБЛИОТЕКИ: архиви на граѓанска непослушност“
Можете ли да ги замислите модерните супер херои портретирани во стил од 16-от век?
Меѓународната книжевна награда „Гогољ“ ја заслужи за неговото прозно творештво, посебно за романите „Лифтот (не) е за двајца“, „Твоите=мои очи“…
Тридеценискиот уметнички живот не ги исполни амбициите на овој талентиран уште во рани години млад музичар – фаготист, па се…
Страница 78 од 86

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.