„Зелен Covid пасош“  за патување ќе издаваат Матичните лекари од следната недела Featured
Вчера 19 мај беше Светскиот ден на матичните лекари. И требало да има таков ден само што не слушнавме како…
Гевгелија ја раситни 30-ката од активни случаи на Covid-19. Според последниот извештај на ИЈЗ во моментот активни на коронавирусот се…
Од утре продолжува вакцинацијата против Covid-19 во Општа Болница Гевгелија Featured
Нова пратка со 200 дози вакцини „Синофарм“ пристигнаа денеска во Општа Болница Гевгелија. Со тоа од гевгелиската Јавна здравствена установа…
Со последниот извештај на Институтот за јавно здравје за корона состојбата во државата за време од изминатите 24 часа дознаваме…
Короната фати удолница, оздравените во пораст - 36 ЦЈЗ, 2.179 РМ Featured
Короната фати удолница, оздравените во пораст - 36 во регионот на ЦЈЗ Гевгелија, вкупно 2.179 лица на ниво на држава.…
Рекорд: 101 оздравени -  регион ЦЈЗ Гевгелија Featured
Оптимистичкиот пад на коронавирусот во рамките на регионот на ЦЈЗ Гевгелија денеска е потврден со најновиот извештај на Институтот за…
ФОТО: Регионален Вакцинален пункт СЦ „Јасмин“ Кавадарци Featured
Имуниацијата на населението од ковид-19 се одвива забрзано според Националниот план за имунизација на граѓаните во РСМ. Вакцинацијата се одвива…
Дојран ја победи короната- Во ЦЈЗ -Гевгелија нема нови случаи на ковид-19 Featured
Короната се уморува, оздравените напредуваат - во ЦЈЗ Гевгелија расте бројот на оздравените, денес нема нови случаи на ковид-19 и…
Д-р Окова: Вакцинирани 867 граѓани во Општа Болница Гевгелија Featured
Вакцинацијата против ковид-19 која се одвива во вакциналниот пункт во Општа Болница Гевгелија, од почетокот на имунизацијата во Гевгелија до…
Страница 9 од 83

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.