Топ Новости
Грешка
  • JUser: :_load: Неможно вчитување корисник со id: 43
Познатите не се лишуваат од бикините како статус на нивното добро одржувано тело дури и после 40-та година од својот…
Изложба на Ирена Којкова Пејовиќ во Гевгелија
Промоција на најновите истражувања на експертски тим од областа на правото и кривичниот законик, предводени од новинарот Саше Димовски
Брзо, вкусно, без печење и со јагоди кои сезонава ги има
Читачка средба за романот „Смрт во Венеција“ од Томас Ман
Мини инсталации на специфични психолошко-емотивни впечатоци на осуммина уметници во организација на Центарот за современи уметности – Скопје
За Мобилната/Монтажна Галерија, проект на САС, како нова димензија на јавниот простор вечерва врачено врвно признание од областа на архитектурата
Местото на жената во општеството денес ќе биде дискусионото сиже на читачката група која со исчитување на „Ленка“ од Кочо…
Секој млад човек наишол пред предизвикот како да ја врзе машката вратоврска
Страница 81 од 86

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.