Првата недела од мај короната ја завршува со пораз кај близу 100 граѓани од југот, кои го победиле вирусот во…
Д-р Окова: Од утре продолжува вакцинацијата против ковид во Општа Болница Гевгелија Featured
Процесот на имунизација на граѓаните од вирусот Sars-Cov-2 (коронавирус) продолжува од утре во просториите на Општа Боница Гевгелија. Денеска од…
Продлжува трендот на оздравување од ковид-19 во регионот на ЦЈЗ Гевгелија Featured
Втор ден како продолжува трендот на оздравени пациенти од ковид-19, а „нула“ нови случаи на заразени и „нула“ починати во…
Полнети варени јајца збогатени со вкусот од риба сардина се деликатес со кој нема да фрлите од многуте вапсани Велигденски…
Конечно добра вест: 13 оздравени, „0“ нови случаи на корона во регионот на ЦЈЗ Гевгелија Featured
Конечно добра вест од дневниот корона извештај на ИЈЗ за 24 часовниот пресек на состојбата со коронавирусот во државата.За регионот…
Втор ден од Мај со две нови ковид жртви на југот Featured
Вториот ден од мај како и првиот носи две нови ковид жртви во регионот на ЦЈЗ Гевгелија. Денеска ИЈЗ известува…
Мајскиот корона извештај започна со нови жртви во Гевгелија Featured
Првиот ден од мај, на празничниот Меѓународен ден на трудот Гевгелија го започнува со нови две ковид жртви. Пациенти на…
И денешниот извештај на ИЈЗ за последниот ден од април го потврдува трендот на пораст на дневниот број на оздравени…
Короната ја однесе 65-та ковид жртва од Гевгелија Featured
Точно 13 месеци короната е присутна во Гевгелија и за овој период одзеде 65 животи на жители од општина Гевгелија.…
Страница 10 од 83

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.