Валентина Узунова првак на Охрид ултра треил 2022 Featured
Ултра тешкиот маратон по планински патеки, камен нерамен терен со огромна захтевност на учесниците во должина од 40 километри што…
ЗПСК „Кожуф“ во чест на Мурато го искачи „Димев врв“ на Пелистер Featured
Искачен „Димев врв“ во чест на 33 годишнината од првото освојување на највисокиот врв на светот Монт Еверест, од македонски…
Уште една победа во низата на македонскиот автомобилист Игор Стефановски - Иџе.Тој вчера стигна прв со време од 2:16:121 час…
Со фудбалски спектакл и „не“очекуван кам-бек на „кралскиот клуб“ Реал Мадрид вечерва со победата над Манчестер Сити се избори за…
Тоше Анчев пристигна 125-ти на Виенскиот маратон 2022 Featured
Меѓу 13.000 учесници кои зедоа учество на 39-от традиционален Виенски маратон, атлетичарот од Атлетскио клуб „7-ми Ноември“ од Гевгелија го…
По одиграните натпревари од Македонската „Детска фудбалска Лига“ и „Регионалната Југоисточна Лига“ младите фудбалери од ФК „Џокер“ од Фурка остварија…
Македонскиот репрезентативец Тихомир Костадинов на последниот натпревар во дресот на полскиот прволигаш „Пјаст“ ги скинал предните вкрстени лигаменти на коленото…
Д-р Кедев го искачи врвот Даулагири (8.167 мнв) на Хималаите Featured
Уште еден голем успех на македонскиот доктор кардиолог и алпинист Сашко Кедев, првиот Македонец кој стапна на врвот Даулагири (8.167…
Спортските викенд успеси на неуморните атлетичари од Гевгелија продолжуваат со успешниот настап на 16-от меѓународен маратон во Солун, Република Грција,…
Страница 5 од 73

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.