Под покровителство на Агенцијата за млади и спорт, Сојузот на спортови на Скопје и организаторот Лабораторија „Авицена“ денеска се одржа…
Гевгелиската атлетичарка член на Атлетскиот клуб „7-ми Ноември“ - Валентина Узунова денеска на маратонската трка „Vodno-Matka Trail Marathon 2022“ го…
Злато за Владимир Егоров (MK) на ЕП во борење! Featured
Македонија го има европскиот првак во бореење за 2022 година. Македонскиот борач Владимир Егоров ѝ донесе златен медал на Македонија…
Фудбалската репрезентација на Македонија загуби со 2-0 од Португалија во бараж натпреварот за пласман на Светското првенство во Катар. На…
Македонскиот и гевгелиски фудбалски репрезентативец Тихомир Костадинов по денешниот тренинг и подготовките за дуелот во квалификациите за СП истакна дека…
Четири медали за АК „7 Ноември“ на полумаратон во Кавадарци Featured
Дваесетмината атлетичари од гевгелискиот Атлетски клуб „7-ми Ноември“ учествуваа на денешниот 4-и традиционален Кавадаречки полумаратон, а четворица од нив се…
Ракометната репрезентација на Македонија оствари убедлив триумф од 30:22 против Романија во првиот бараж натпревар за пласман на СП 2023…
Предизвикот за искачување на 10-те врвови на Кожуф планина организирана од Планинарскиот спортски клуб „Двете Уши“ од Гевгелија, започна со…
КК „Кожув“ со победа над Куманово Featured
Прва победа во рамкте на Првата кошаркарска лига за мажи ја реализираше вечерва на домашен терен екипата на КК „Кожув“…
Страница 6 од 73

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.