Топ Новости
Утрово приведен е гевгеличанец - Сабота, 01 Октомври 2022 17:14
Две Кривични пријави за 2-ца гевгеличани - Четврток, 22 Септември 2022 18:33
Приведен бегалец од Затвор Гевгелија - Вторник, 20 Септември 2022 14:05
Грешка
  • JUser: :_load: Неможно вчитување корисник со id: 43
На стартот од ракометната Лига на шампионите Вардар го порази Цеље, а Металург потфрли со пет разлика против Пари Сен…
Викендов, со планинарски марш одбележана 1000 годишнината од битката на Беласица и акцијата „Пешачење до здравје“ на Авала
САД го одбрани златниот медал на СП во кошарка Featured
Србите ја почувствуваа американската моќ во финалето на СП со 37 разлика во постигнати кошеви (129-92)
Гевгелиски Кожув во првата фаза од Балканската кошаркарска лига ќе се натпреваруваат во групата Б
Со турскиот вицепрвак 31-годишниот струмичанец ќе игра во Лигата на шампионите
Мери Костадиновска - прва гевгеличанка на покривот на Европа Featured
Планинарката Мери Костадиновска, членка на Планинарското друштво „Кожуф“ од Гевгелија на 5 август годинава го искачи највисокиот врв во Европа,…
Планинари на ПД „Кожуф“ за прв пат на врвовоте на Доломитие во Италија Featured
Единаесет члена експедиција на Планинарското друштво „Кожуф“ од Гевгелија при крајот на месец jули и почетокот на август реализираа десетдневна…
Во тек е пријавување на учесници кое трае заклучно до 10 август
Четворократниот светски фудбалски шампион, репрезентацијата на Германија денес слета на аеродромот „Телег“ дочекани со овации од своите симпатизери
Страница 65 од 74

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.