Македонската фудбалска репрезентација се доближува до остварувањето на својот сон за учество на Мундијалот во Катар по денешниот успех на…
Данче - неформален првак од „Гевгелија на точак“ Featured
Данче Крколева е ученичка од Богданци, има неполни 6 години (на 23.11. ќе го слави својот 6-ти роденден) и е…
Од 5 до 74 г. на Двете Уши со ЗПСК „Кожуф“ Featured
Викендов околу 120 планинари и вљубеници на природата го искачија врвот „Двете Уши“ (1.766 мнв) на Кожуф планина со што…
Српскиот тенисер и светски рекет број 1 Новак Ѓоковиќ со денешната победа во финалето на Париз Мастерс 2021 над рускиот…
7-мо Ноемвриска трка за празникот на Гевгелија Featured
Над 600 учесници од земјава и странство денеска ги преплавија улиците на Гевгелија како урнебесен старт на Денот на ослободувањето…
Пријавени 680 уесници за „Gevgelija Run“ Featured
Уличните трки по повод Денот на ослободувањето на Гевгелија се враќаат на голема врата во календарот на одбележувањето на општинскиот…
Новак Ѓоковиќ постави нов рекорд што Роџер Федерер повеќе не може да го врати во колекцијата на успеси. Новак со…
Најмладото планинарско спортско друштво од Гевгелија, но сочинето и од планинари ветерани, по само две години од своето формирање успеа…
Tрета победа на ракометарите на гевгелиски „Партизан“ во рамки на групата Б од Првата ракометна лига - тие попладнево на…
Страница 10 од 73

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.