Традиционалниот 12-ти Фестивал „Под кулите на Струмица“ се одржа и годинава, а на истиот свое забележително учество имаше групата „Распеани…
„Сифулајка блуз“ - најново од гевгелиската група Апсаздан Featured
Неуморните дечки од гевгелискиот бенд „АПСАЗДАН“ годинава наполнуваа 24 години од своето основање, значи музичка зрелост, а 18 години од…
Украина победи на Евросонг 2022 Featured
Украинскиот оркестар „Калуш“ донесе хипнотичка мешавина од рап, фолк и флејта толку фанки што ќе ја паметите со денови, најавија…
Евросонг - Андреа отпеа, но не се пласира за финале Featured
На втората полуфинална вечер од изборот нa песна на Евровизија, настапи и македонската претставничкa Андреа Коевска со песната „Circles“.Андреа настапи…
Македонската радио телевизија (МРТ) најостро го осудува потегот на нашата евровизиска претставничка, Андреа Коевска, којашто за време на фотографирањето во…
Ирската рок-ѕвезда Боно ѝ оддаде признание на борбата на Украина за „слобода“ за време на настапот во метро станицата во…
Леонардо Илиев, е 21-годишник кој од 2016 година живее во Австралија со своето шестчлено семејство. Син е на на скопјанецот…
Славка Чрчева, сопруга и партнерка во дует со Томе Чрчев, почина вчера, еден ден пред четиригодишнината од упокојувањето на својот…
Стефан и Мартин Филиповски од дуото „Некст тајм“, по подолга пауза, синоќа го претставија својот нов проект. Станува збор за…
Страница 1 од 46

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.