Коце, Аце, Ане и Ице, а подоцна и Кире е составот на познатата гевгелиска група „ЗИЈАН“. Се изнедрија од детска…
Комичарот и актер Лесли Џордан и актерката/извршен директор/продуцент Трејси Елис Рос денеска ги објавија номинациите за Оскар 2022 година во…
Познатата дојранчанка, пејачка, артистка популарна и активна и после 9-та деценија од животот деновиве го прослави својот 94-ти роденден и…
Годинава музичките претставници од Стариот континент ќе се соберат во Торино откако лани победи Италија. За тоа кој да ја…
Со песните „Зошто си ме мајко родила“, „My Way“ на Френк Синатра и „Sailing“ на Род Стјуарт, со потресни говори…
Почина диригентот и композитор Александар Џамбазов, на 85-годишна возраст. Веста за неговата смрт ја потврди неговиот син Игор Џамбазов на…
Германската филмска ѕвезда Харди Кругер почина на 93-годишна возраст. Актерот починал во средата, на 19 јануари, во својот дом во…
Портрет со ликот на Атиџе Муратовска, филмската хероина од „Медена земја“ која денес полни 58 години, е објавен на аукциска…
Филмската ѕвезда Киану Ривс му дава поддршка на Новак Ѓоковиќ во неговата борба да учествува на Аустралија опен. Првиот рекет…
Страница 3 од 47

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.