Евросонг - Андреа отпеа, но не се пласира за финале Featured
На втората полуфинална вечер од изборот нa песна на Евровизија, настапи и македонската претставничкa Андреа Коевска со песната „Circles“.Андреа настапи…
Македонската радио телевизија (МРТ) најостро го осудува потегот на нашата евровизиска претставничка, Андреа Коевска, којашто за време на фотографирањето во…
Ирската рок-ѕвезда Боно ѝ оддаде признание на борбата на Украина за „слобода“ за време на настапот во метро станицата во…
Леонардо Илиев, е 21-годишник кој од 2016 година живее во Австралија со своето шестчлено семејство. Син е на на скопјанецот…
Славка Чрчева, сопруга и партнерка во дует со Томе Чрчев, почина вчера, еден ден пред четиригодишнината од упокојувањето на својот…
Стефан и Мартин Филиповски од дуото „Некст тајм“, по подолга пауза, синоќа го претставија својот нов проект. Станува збор за…
Американската Академија за филмски уметности и науки синоќа по 94. пат ги додели наградите за најдобри филмски остварувања. Победник, односно…
Нова песна на музичкиот двоец браќата Сапламаеви. Едноставна лирика со рефрен на животната недореченост „ААА“, во недоискажаната љубов, во нереализираниот…
Американскиот актер и режисер Шон Пен моментално е во Украина каде планира да сними документарен филм за тековниот конфликт, а…
Страница 2 од 47

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.