Видео: Жителите на село во Кенија пронашле начин на преработка на кожа од риба и нејзина употреба за изработка на…
Овој принцип на следење на водата е клучен за астробиологијата - изучување на потенцијалниот живот надвор од Земјата
Со помош на софтвер кој изучува повеќе фотографии од лицето во комбинација на фотографии од луѓе на таа возраст, добиени…
Подготовките за мисијата привршуваат, лансирањето е закажано за 4 август годинава
Нова песна на бразилските фанови
„Жената не го пуштила“ па мексикански другари понеле картонскиот исечок од свој другар на СП во Русија
Уличен забавувач на тема - Фудбал и светската фудбалска треска
Сликите на гостите прегрнати со претседателот оживеале на социјалните мрежи, па оваа кафеана станала нашироко атрактивна
Гевгелиските матуранти денеска точно напладне на шеталиштето во центарот на градот го одиграа познатиот матурски квадрил што е дел од…
Страница 14 од 29

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.